İngilizce İsimler

ingilizce isimler

İngilizce İsimler nelerdir merak ediyor musunuz?

ingilizce isimler

İsim; canlı ve cansız bütün varlıkları ifade etmemize yarayan bir araçtır. Bu sebepten dolayı da bebek dünyaya gelmeden önce aile bireylerinin hangi ismi koyacağını belirlemeleri ve hangi anlama geldikleri hakkında oldukça fazla araştırma yapmaları gerekmektedir. Günümüzde geçmişten gelen geleneklerle birlikte farklı kültürlerde yeni doğan bebeklere çeşitli merasimler doğrultusunda isim konulmaktadır. Özellikle evrensel dillerin kullanımının artması da buradaki isim tercihini etkileyebilmektedir.

Bu duruma örnek vermemiz gerekirse ülkemizde de hızlı bir şekilde İngilizce İsimler tercih edilmeye başlanmıştır. Bunun ana nedeni İngilizce dilinin daha modern bir izlenim yansıtması da olabilir. Görsel ve işitsel medyanın bu konuda etkisi fazlaca olsa da, internetin hayatımıza girmesinden sonra daha fazla İngilizce verilere ulaşma olanağını yakalanmasıyla, aileler İngilizce İsimler koymaya başladılar. Bunu bir modernlik göstergesi ya da kulağa hoş geliş tercihi olarak da değerlendirebiliriz. Ancak yine de anlam bakımından irdelenmesinde fayda vardır.

Dünyaya gelen bebeğe isim vermek anne ve babanın en büyük vazifeleri arasında yer alır. Ömür boyunca kullanacağı isminin oldukça fazla anlam taşımasının büyük önemi vardır. Hiçbir anlam içermeyen ya da anlamı kötü olan isimler ilerleyen süre içerisinde kişiyi rahatsız etmeye başlar ve anne babasının ona vermiş olduğu ismi mahkeme kararı ile değiştirme çabalarına girer. Günümüz modern yaşamın içene girmekle birlikte isimler konusunda da modernleşmeyi tercih ederler. Mesela günümüzde çok eski yıllarda sürekli olarak kullanılan isimler yerini hiç duyulmamış isimlerin yerine bırakmıştır.

Özellikle bu konuda İngilizce İsimler yaygın olarak boy göstermiştir. İngiltere’de ve birçok ülkede çok yaygın bir şekilde kullanılan İngilizce isimler, Türkiye’de fazlasıyla kullanılmaya başlamıştır. İngilizce isimler her ne kadar söyleyiş olarak zor olsa da farklı isim tercih eden anne babalar için en vazgeçilmez seçenekler arasında yer alır. Fakat bu tarz bir isim koymayı düşünüyorsanız mutlaka iyice araştırma yapıp ne anlama geldiğini bilmediğiniz bir şey koymayın. Her ne kadar bu tarz isimler farklı olarak gözükmüş olsa da anlam olarak pek bir şey ifade etmeyebilir.

İngilizce İsimler

Martin: Tek kuşun atan tüfek

Elgin: Beyaz

Erdis: Zengin ve güçlü olan

Lane: Uzun çayır yolu

Aleda: Modası geçmiş olan

Tayfun: Hint denizinde görülen kasırga

Sarra: Prenses

Karen: Saf, katkısız

Helin: Işık

Elfin:  Küçük ve yaramaz olan

Adia- Hediye

Adrena- Sevinç

Andora- Cesur

Banan- Beyaz

Benna- Mürarek

Berke- Güzel, parlak, ışıltılı

Berk- Aşınma

Canda- Işıltılı beyaz, saf

Dalena- Küçük vadi

Darin- Kavrulmuş

Daran- Büyük

Edrik- Zengin cetvel

Elga- Mızrak

Elfrida- Huzurlu cetvel

Ella- Allah yemin etmiştir

Elle- Asil kökenli

Ena- Temiz ve saf

Gaye- Hedef, amaç

Harva- Savaş

Jodi- Asalet

Kalvin- Çorak bir arazi sakini, çıplak

Lanna- Kaya

Nella- Parlayan ışık

Rina- Saf ve temiz

Sener- Şiddetli kalesi

Seren- Sert

Zanda- Bağımsız Güzel kız

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.