Damra İsminin Anlamı Nedir?

Damra, isminin anlamı hakkında bilmek istediğiniz herşey. 5 harften oluşan Damra ismi erkek ismi olarak kullanılmaktadır. Damra isminin isimler sözlüğündeki karşılığı ne anlama gelmektedir?


Damra isminin anlamı

Peygamber efendimizin süt kardeşinin adı.

Peygamberimizin erkek süt kardeşinin ismidir. Anlamı bilinmiyor

Damra isminin konulması caiz midir?

Damra isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Damra ismi Kur'an-ı Kerim'de geçer mi?

Damra ismi Kur'an-ı Kerim'de bulunmamaktadır.

Damra isminin anlam falı

Fırsatları değerlendirmekte tam bir ustasınız. Yüreğinizin güzelliği yüzünüzden okunmaktadır. İnsanların hayatlarına girdiğinizde kendilerini daha değerli hissetmelerine yardımcı oluyorsunuz. Hayatta bir şeyi düşünürken asla olumsuz değil daima olumlu düşünme taraftarısınız. Kişisel bakım ve temizliğe önem verirsiniz, insanlarda da bu arayış içindesiniz. Çalışma ortamında kendine fazlasıyla güvenen yapın lider olma isteğini ortaya çıkarıyor. Sadık oluşunuz arkadaşlarınızın ne kadar kalıcı olduğunun en büyük göstergesidir. Hayatınızı kaliteli yaşamayı istiyorsunuz, bunun için çaba sarf ediyorsunuz. Sakin ve durağan kişiliğiniz ile olaylar karşısında aceleci davranışlar sergilemiyorsunuz. Yüksek standartlara sahip olmak için çabalıyorsunuz.

Damra isminin analizi

Damra ismine ait harf analizi
D Mert ve güvenilir bir kişilikte olduğunuzdan etrafınızdaki herkes size güveniyor. Bunun yanında çevrenizdeki insanların problemleri ile birebir yakından ilgilenmeniz de ne kadar sorumluluk sahibi olduğunuzu gösteriyor.
a Sakin bir kişiliğe sahip olmanız nedeni ile çözüm üretme yeterliliği çok yüksek birisiniz. Bu durum da sizin çevrenizdeki güvenilirliğinizi artırıyor. Kararlarınıza hep saygı duyuluyor.
m Girişken kişiliğiniz sayesinde yeni arkadaş ortamlarında bile hiç zorlanmadan sohbet edebiliyorsunuz. Bununla birlikte geniş kapasiteniz ile de kariyer konusunda en üst seviyelere bile kolay bir şekilde çıkabilirsiniz.
r Dengeli ve uyumlu kişiliğiniz ile etrafınızdaki herkesin size saygı duymasını sağlıyorsunuz. Neşeli yapınız ile de en mutsuz olan insanı bile kolay bir şekilde güldürebiliyorsunuz.
a Sakin bir kişiliğe sahip olmanız nedeni ile çözüm üretme yeterliliği çok yüksek birisiniz. Bu durum da sizin çevrenizdeki güvenilirliğinizi artırıyor. Kararlarınıza hep saygı duyuluyor.

Damra isminin kader sayısı

Damra ismi için harf dağılımı: 1(d) * 4 + 1(m) * 4 + 1(r) * 9 + 2(a) * 1
Kader Sayınız: 19 =>1 + 9 = 10 => 1 + 0 = 1

1 rakamının analizi, Çevreye ve etrafınızızdaki insanlara karşı oldukça duyarlı ve şefkatli bir yapıya sahipsiniz. Herkesin sıkıntıları ile birebir yakından ilgilenmeye çalışıyorsunuz. Onların dertlerini dinleyerek problemlerine çözüm bulmak için sürekli olarak öneriler sunuyorsunuz. Bu sebepten dolayı sıkıntısı olan her arkadaşınız ilk olarak sizi aramaktan asla çekinmiyor. Arkadaş bulma konusunda çevrenizde sevilen bir kişi olduğunuz için asla zorlanmıyorsunuz. Şefkatli bir yapıya sahip olmanız sayesinde küçük büyük herkes tarafından beğeniliyorsunuz. Etrafınıza pozitif bakmanız ile de hayatı dolu dolu yaşıyorsunuz. Çevrenize ve hayata gülücükler saçarak günü hızlı yaşıyorsunuz. Bu şekilde davranış sergilemeniz ve dünyaya bakış açısı ile hayatta sürekli olarak yeni başarılara imza atma konusunda problem yaşamazsınız. Bütün bu davranışlar sizi kariyer noktasında da iyi yerlere götürecektir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C-Ç D E F G-Ğ H İ-I
J K L M N O-Ö P Q R
S-Ş T U-Ü V W X Y Z

Damra isminin barkod yazılışı

Damra isminin barkod yazımı Damra isminin barkod yazımı görselde görüldüğü gibidir. Telefon ya da tabletinizden barkod okutucu uygulamalar ile Damra barkodunu okutarak gerekli yerlerde kullanabilirsiniz.

Damra isminin QR code yazımı

Damra isminin QR code yazımı görselde görüldüğü gibidir. Telefon ya da tabletinizden QR code okutucu uygulamalar ile Damra kodunu okutarak gerekli yerlerde kullanabilirsiniz.

Damra isminin Arapça yazılışı

ضمرة

Damra isminin Rusça yazılışı

Дамра

Damra isminin hiyeroglif yazılışı

D harfi hiyeroglif yazımı
D
a harfi hiyeroglif yazımı
a
m harfi hiyeroglif yazımı
m
r harfi hiyeroglif yazımı
r
a harfi hiyeroglif yazımı
a

Damra isminin denizcilik sembolleri ile yazılışı

D harfi denizcilik işaretleri ile yazımı
D
a harfi denizcilik işaretleri ile yazımı
a
m harfi denizcilik işaretleri ile yazımı
m
r harfi denizcilik işaretleri ile yazımı
r
a harfi denizcilik işaretleri ile yazımı
a

Damra isminin çivi alfabesi ile yazılışı

D harfi çivi alfabesi ile yazımı
D
a harfi çivi alfabesi ile yazımı
a
m harfi çivi alfabesi ile yazımı
m
r harfi çivi alfabesi ile yazımı
r
a harfi çivi alfabesi ile yazımı
a

Damra isminin parmak alfabesi ile yazılışı

D harfi parmak alfabesi ile yazımı
D
a harfi parmak alfabesi ile yazımı
a
m harfi parmak alfabesi ile yazımı
m
r harfi parmak alfabesi ile yazımı
r
a harfi parmak alfabesi ile yazımı
a

Damra isminin kullanım istatistikleri

Damra isminin içerdiği sesli harf sayısı: 2

Damra isminin içerdiği sessiz harf sayısı: 3

Damra isminin içerdiği toplam harf sayısı: 5

Damra isminin numerolojisi

Damra isminin harf değerlerininin sayısal toplamını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.
D a m r a Toplam
5 1 16 21 1 44 (Çift sayı)

Damra Hakkındaki Görüşleriniz Nelerdir?