A B C Ç
D E F G
H I İ J
K L M N
O Ö P R
S Ş T U
Ü V Y Z

Kız Bebek İsimleri

4475 adet kız bebek ismi bulundu. 1. sayfadasınız

Kısa süre içerisinde anne ve baba olacağınızı öğrendiniz. Heyecan içindeyken aylar sonra da dünyaya getireceğiniz bebeğinizin cinsiyetini öğrendiniz ve heyecanınız neredeyse ikiye katlandı. Kız bebek dünyaya getireceksiniz ve artık ismi ne olacak bunun sıkıntısı başladı. Artık bu süreçlerden sonra bebeğinize hangi ismi vereceğinizin telaşı doğum olana kadar devam edecektir. Anne ve babalar için dünyaya getirecek oldukları bebeklerine ne isim verecekleri önemli bir soru işaretidir. Özellikle isim verme konusunda aile büyüklerinin ve etraftaki birçok kişinin devreye girmesi sonucunda bu sıkıntı neredeyse ikiye katlanmaktadır. Zaten büyük bir stres altında olan anne adayı bu durumdan oldukça fazla rahatsızlık duymaktadır. Çünkü her ebeveyn gibi anne de çocuğuna vereceği ismi kendi seçmek ister.

Anne ve babalar isim seçerken mutlaka hassas davranmalıdır. Çünkü bazı kız bebek isimleri iyi anlam içermekte iken bazıların anlamları ise kötü olmaktadır. Bu sebepten dolayı anne ve babalar isim seçimi yaparken hangi anlam ifade ettiklerini mutlaka araştırmalıdır. Kötü anlam ifade eden bebek isimleri ilerde topluma daha fazla karışan çocuklarınız için sıkıntılı olabilecektir. Özellikle okul döneminde ve iş yaşamında kötü anlam ifade eden isimler espri konusu olmakla birlikte bazı durumlarda utanç verebilir. Çocuklara iyi anlam ifade eden isimler vermek önemlidir. Çünkü birey, anne ve babanın ona vereceği ismi bir ömür boyu kullanacak ve isminin anlamı kendisini psikolojik olarak da etkileyecektir.

Günümüzde kız isimi seçerken birçok kaynaktan faydalanabilirsiniz. Yüzlerce ismin yer aldığı kaynaklarda birçok kökende isim olabileceği gibi cenneti simgeleyen isimlerde yer almaktadır. Anne ve babaların çocuklarına verecekleri isimlerin Kuran’da yer alması en iyi seçimler arasında yer alır. Kuran’da yer alan birçok kız bebek isimleri vardır. Örneğin; Nisa kız ismi bir sure adıdır ve Kuran’da geçmektedir. Yine Kevser ismi de aynı şekildedir ve bunun gibi de daha birçok örnek siz konusudur. Günümüzde birçok anne ve baba, farklı olması amacıyla doğru bir şekilde telaffuz edilemeyen isimleri çocuklarına verebilmektedir. Bazı ebeveynler ise yabancı kökenli isimler verirken bunların ne anlama bile geldikleri bilmemektedir. Bu yüzden anne ve babaların isim seçerken dikkatli olmaları ve doğru isimleri tercih etmeleri gerekmektedir.