A B C Ç
D E F G
H I İ J
K L M N
O Ö P R
S Ş T U
Ü V Y Z

Unisex Bebek İsimleri

470 adet unisex bebek ismi bulundu. 1. sayfadasınız

Anne ve baba adaylarının en fazla tereddüt yaşadıkları durum bebeğinin hangi ismi taşıyacağıdır. Zaten anne ve baba kendi içerisinde birçok çeşitli yaşarken aile büyüklerinin ve etrafındaki birçok kişinin de devreye girmesi ile daha fazla kafaları karışacaktır. Etraftaki bazı kişilerin ‘’o isim şu anlama çıkıyor’’, ‘’şu onun ismi’’, ‘’dedesinin ismi olsun’’ gibi daha birçok şeyler ile anne ve baba adaylarının canını sıkmaktadır. Oysa anne ve baba adayları dünyaya getireceği evlatlarına kendi istedikleri ismi seçmek isterler. Bazen toplumun etkisinde kalarak acele karar verir ve hiç araştırmadan ne anlama bile geldiğini bilmeden çocuğuna apar topar isim vermeye kalkışır. Bu durum anne ve baba adaylarının en büyük yanlışı olup, tamiri de bir hayli zahmetli zordur.

Unisex bebek isimleri erkek ve kız bebeklerine rahatlıkla konulabilecek isimler arasında yer alır ve ayırt edilmeden kullanım kolaylığı vardır. Öğreğin; Acar, Akbal, Ala, Arda, Ay, Bilgehan, Can, Derya, Duru, Huzur ve Yücel ve bunun gibi daha birçok seçenek hem kız bebeklere hem de erkek bebeklere verilen isimler arasında yer alır. Bunların bazıları Kuran’da geçmekte bazıları ise geçmemekte olup güzel anlam ifade etmektedir. Fakat içlerinden bazıları da kötü anlam ifade eden isimler vardır. Bunun için anne ve baba adayları bebeklerine isim verme konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekmektedir.

Unisex bebek isimleri günümüzde kullanımı oldukça artmaya başlamıştır. Modernleşen hayat ile kadın ve erkek ayrımı yapmadan bu isimlerin çok fazla tercih edildiği ve yeni doğan bebeklere fazlasıyla verildiği görülmektedir. Hayata gözlerini açacak olan çocuklarına isim koymak anne ve babalar için önemli bir görevdir. Bazı anne ve babalar ciddiye alıp iyi araştırma yaparken, bazı anne ve babalar ise hiç araştırma yapmadan ne anlam ifade ettiğini bilmeden sadece güzel olduğunu ve kulağa hoş geldiğini düşünerek gelişigüzel isimler koymaktadır. Bu şekilde isim koyan anne ve babaların çocukları ilerleyen zaman içerisinde sıkıntıya düşmektedir. Çünkü kötü anlam ifade eden ismi taşımak istemeyen çocuk toplumunda baskısıyla birlikte bir an önce sahip olduğu isminden kurtulmak isteyebilmektedir. Bireyin ismi kendisi psikolojik açıdan etkileyebilmektedir. Bunun için isim konulurken daha fazla bir hassasiyet gösterilmesi en doğru karar olacaktır.