A B C Ç
D E F G
H I İ J
K L M N
O Ö P R
S Ş T U
Ü V Y Z

Hakkımızda

İnsanlar geçmişten günümüze dünyada hemen her şeye karşılık gelecek isimler üretmişlerdir. Bireylerin bebek bekleme, ailelerin bebeklerine isim verme süreçleri sadece ülkemizde değil tüm dünyada da aynıdır. Anne ve babalar bebeklerinin dünyaya gelmesinden sonra onu büyütüp ona ismi ile seslenme anının özlemini duyarlar.

Bebeklere isim verme sürecinde özellikle popüler isimlerden kaçınıp daha özgün isim arayan aileler azımsanamayacak kadar fazladır. Teknolojik gelişmeler internet ortamındaki bilgi akışını çeşitlendirse de bazı çocuklara verilen isimler ilerleyen zamanlarda “Acaba doğru ismi mi verdik?” gibi düşünceleri beraberinde getirebilir. Bu yüzden bebek isimleri verirken iyi bir araştırma yapmak kesinlikle en önemli aşamalardan biridir.

Yeni dünyaya gelmiş bebeğinize isim arayışındaysanız çeşitli alternatifleri de bir arada içermesi gereken bir araştırmanın gerektiğini çoktan anlamışsınızdır. Bu aşamada ise "bebekisimleri.web.tr" de gerçek bir isim arşivi bulabileceksiniz. Eskiye ait nostaljik isimlerin yanında popüler ve modern isim kaynaklarına da ulaşabilecek ayrıca isimlerin en doğru anlamlarını öğrenebileceksiniz.

İsimlerin enerjileri olduğu inancı eskiden beri süre gelmiştir. Siz de bebeğinize doğru ismi verip vermediğinizi ismin anlamından sonra; isim analizi de yaparak isimlerin derin anlamlarını sitemizden araştırabileceksiniz.

Aklınıza gelen herhangi bir ismi ise "isim ara" çubuğundan aratmanız yeterli. Merak ettiğiniz sadece ismin anlamı da olsa gelen sayfada aradığınızdan fazlasını bulacaksınız. İsmin anlamı, isminin konulması caiz mi? Kur'an-ı Kerim'de geçer mi? İsminizin anlam falı nedir? İsmin harf harf analizi, ismin kader sayısı gibi detaylı açıklamaları bulabileceksiniz. Ayrıca ismin barkod yazılışı, QR code yazılışı, Arapça yazılışı, Çince yazılışı, Japonca yazılışı, Rusça yazılışı, hiyeroglif yazılışı, denizcilik sembolleri ile yazılışı, çivi alfabesi ile yazılışı, parmak alfabesi ile yazılışı gibi ilginç detaylar hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. İsminin harf istatistikleri ve isminin numerolojisi ile harflerin isimdeki etkisine göz atabileceksiniz.

Erkek bebek isimleri, kız bebek isimleri ve unisex bebek isimleri A'dan Z'ye kategori edilmiş halde gayet sade ve göz yormayacak bir şekilde site ziyaretçileri için özel tasarlanmıştır. Sadece ismin anlamını değil, o isme ait hemen her detayı da kolay bir şekilde sizlerle buluşturmayı amaç edinmiş bir sitede bulunuyorsunuz.

Ekip olarak sürekli güncellediğimiz sitemiz hakkında beklentilerinizi, isteklerinizi ve önerilerinizi bizlere iletişim bölümünden ulaştırabilirsiniz.