Dema İsminin Anlamı Nedir?

Dema, isminin anlamı hakkında bilmek istediğiniz herşey. 4 harften oluşan Dema ismi unisex ismi olarak kullanılmaktadır. Dema isminin isimler sözlüğündeki karşılığı ne anlama gelmektedir?


Dema isminin anlamı

Soluk, nefes.

Dema isminin konulması caiz midir?

Dema isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Dema ismi Kur'an-ı Kerim'de geçer mi?

Dema ismi Kur'an-ı Kerim'de bulunmamaktadır.

Dema isminin anlam falı

Aynı hatayı iki kere yapmazsınız, hatalarınızdan ders çıkarırsınız. Görselliğinize önem veriyorsunuz ve bunun için para harcamaktan çekinmiyorsunuz. Sizi küçük gören insanların hakkından gelebilirsiniz. Özgürlük sınırlarınızı çizerken başkasının özgürlüğünü sınırlamazsınız. Başarı sizin için normalleşmiştir. El attığınız her şey olumlu sonuçlanır. Dünyanın daha yaşanılır olması için insanları bilinçlendirmeye çalışırsınız. Yardıma muhtaç insanlara yardım etmekten çekinmezsiniz. Dünya'da yaşanan haksızlıklar karşısında sessiz kalmak istemiyorsunuz. Hayatınızda yer alan insanlar size hayran kalıyor ama farkında değilsiniz. Altıncı hisleriniz o kadar kuvvetli ki olayları olmadan hissediyorsunuz.

Dema isminin analizi

Dema ismine ait harf analizi
D Mert ve güvenilir bir kişilikte olduğunuzdan etrafınızdaki herkes size güveniyor. Bunun yanında çevrenizdeki insanların problemleri ile birebir yakından ilgilenmeniz de ne kadar sorumluluk sahibi olduğunuzu gösteriyor.
e İyi ve güvenilir bir arkadaş olduğunuzdan kimse sizinle arkadaşlık yapma konusunda çekinmez. Sürekli olarak çevrenize destek olabilecek kişilikte olduğunuzdan herkesin yardımına koşma konusunda üstünüze yoktur.
m Girişken kişiliğiniz sayesinde yeni arkadaş ortamlarında bile hiç zorlanmadan sohbet edebiliyorsunuz. Bununla birlikte geniş kapasiteniz ile de kariyer konusunda en üst seviyelere bile kolay bir şekilde çıkabilirsiniz.
a Sakin bir kişiliğe sahip olmanız nedeni ile çözüm üretme yeterliliği çok yüksek birisiniz. Bu durum da sizin çevrenizdeki güvenilirliğinizi artırıyor. Kararlarınıza hep saygı duyuluyor.

Dema isminin kader sayısı

Dema ismi için harf dağılımı: 1(d) * 4 + 1(e) * 5 + 1(m) * 4 + 1(a) * 1
Kader Sayınız: 14 =>1 + 4 = 5

5 rakamının analizi, İyi bir dinleyicisiniz. Etrafınızdaki herkesi dinleyerek, sürekli olarak sevilen bir kişi olmayı her zaman başarmışınızdır. Biri konuşurken onu sonuna kadar dinlemeyi biliyorsunuz. İyi bir dinleyici olmanın yanında olaylara sakin yaklaşmanızda konuya çözüm bulma konusunda size yardımcı oluyor. Bu karakterinizin yanı sıra yaratıcı bir insansınız. Elinizden gelmeyen hiçbir iş olmadığı gibi başarmayacağınız hiçbir şey yoktur. Çevreizdeki insanların başaramadığı işlerini bile siz yapıyorsun. Yaratıcılığınız ve keskin zekânız sayesinde iş yerinde farklılığınızı daima göstererek kısa sürede iyi yerlere gelmeyi başaracaksınız. Çevrenizdeki herkesin yanı sıra iş yerinizdeki patronların bile size hayran kalacağı ve övgüler yağdıracağını karakteriniz ile sürekli olarak farklılıklar yaratma konusunda üstünüze yoktur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C-Ç D E F G-Ğ H İ-I
J K L M N O-Ö P Q R
S-Ş T U-Ü V W X Y Z

Dema isminin barkod yazılışı

Dema isminin barkod yazımı Dema isminin barkod yazımı görselde görüldüğü gibidir. Telefon ya da tabletinizden barkod okutucu uygulamalar ile Dema barkodunu okutarak gerekli yerlerde kullanabilirsiniz.

Dema isminin QR code yazımı

Dema isminin QR code yazımı görselde görüldüğü gibidir. Telefon ya da tabletinizden QR code okutucu uygulamalar ile Dema kodunu okutarak gerekli yerlerde kullanabilirsiniz.

Dema isminin Arapça yazılışı

سيدة

Dema isminin Çince yazılışı

贵妇人

Dema isminin Japonca yazılışı

デイム

Dema isminin Rusça yazılışı

дама

Dema isminin hiyeroglif yazılışı

D harfi hiyeroglif yazımı
D
e harfi hiyeroglif yazımı
e
m harfi hiyeroglif yazımı
m
a harfi hiyeroglif yazımı
a

Dema isminin denizcilik sembolleri ile yazılışı

D harfi denizcilik işaretleri ile yazımı
D
e harfi denizcilik işaretleri ile yazımı
e
m harfi denizcilik işaretleri ile yazımı
m
a harfi denizcilik işaretleri ile yazımı
a

Dema isminin çivi alfabesi ile yazılışı

D harfi çivi alfabesi ile yazımı
D
e harfi çivi alfabesi ile yazımı
e
m harfi çivi alfabesi ile yazımı
m
a harfi çivi alfabesi ile yazımı
a

Dema isminin parmak alfabesi ile yazılışı

D harfi parmak alfabesi ile yazımı
D
e harfi parmak alfabesi ile yazımı
e
m harfi parmak alfabesi ile yazımı
m
a harfi parmak alfabesi ile yazımı
a

Dema isminin kullanım istatistikleri

Dema isminin içerdiği sesli harf sayısı: 2

Dema isminin içerdiği sessiz harf sayısı: 2

Dema isminin içerdiği toplam harf sayısı: 4

Dema isminin numerolojisi

Dema isminin harf değerlerininin sayısal toplamını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.
D e m a Toplam
5 6 16 1 28 (Çift sayı)

Dema Hakkındaki Görüşleriniz Nelerdir?